Our Team

Yazılım Geliştirme Takımımız ile tanışın!

Yalın Üretim presiplerine göre tasarlanmış yazılımlar sunan bir Çözüm Firmasıyız. Yalın düşünce kültürümüzde o kadar derindir ki, yazılım kodlamasına yakından bakınca 5S'i görebilirsiniz.

Müşterilerimizin, Envanter ve Ekstra nakliyelerini düşürüken Verimlilik ve Zamanında Teslimatlarını artırmalarını sağlayan yalın prensipleri uygulamalarına yardımcı olmak için yazılımlar geliştimek, Misyonumuzdur.

Kurumsal Yazılım çözümleri genelde hantal ve kullanıcı dostu olmayan olarak görülür. Bu da Pazardaki yazılımların %90'ının çalışmadığı ve kullanıcıları Excel kullanmaya mecbur bıraktıkları inancını besler.

Net olarak söyleyebiliriz ki bizim çözümlerimiz kalan %10 arasındadır ve Vizyonumuz müşterilerimize kullanıcı dostu ve çalışan yazılımlar sağlamaktır.

Hikayemiz

Kıvanç Özünal

Her şey 2012 yılında, o zaman Tedraik Zinciri Müdürü olarak Autoliv'de çalışan kurucumuz Kıvanç Özünal'ın üretimi planını dengelemek istemesiyle başladı. Kısa süre içerisinde bu işin Excel doyaları ile yapılamayacağını farketti. ERP sistemine entegre çalışan bir yazılıma ihtiyaç vardı.

10 yıldan uzun bir süre Yalın Üretim ve IT pozisyonlarında çalışmış birisi olarak böyle bir aracın elde olmadığını farketti ve kendisi yazılımı geliştirmeye karar verdi. Hobi olarak başlayan bu proje, o kadar başarılı oldu ki, Autoliv'in üst yönetimi kendisinden yazılımı bütün Avrupa fabrikalarına kurmasını istedi.

Diğer firmalara da yardımcı olma arzusuyla 2016 yılında CAPLAN kuruldu ve yolculuğumuz başladı...